Informacje o szkole

Nasza oferta edukacyjna
Szkoła posiada: 17 sal lekcyjnych, salę gimnastyczną, gabinet lekarski, gabinet pedagoga, bibliotekę, świetlicę, kuchnię i stołówkę, dwie pracownie informatyczne z dostępem do internetu, oraz radiowęzeł.
Prowadzimy oddziały przedszkolne: "0" i oddział dzieci 5-letnich. Przedszkolaki zajmują wydzieloną część szkoły, mają urządzony plac zabaw.
Nauczanie zintegrowane w klasach 1-3 odbywa się również w wydzielonej części szkoły. Od klasy pierwszej prowadzona jest nauka języka angielskiego w wymiarze 2 godzin tygodniowo. Od klasy 4 dzieci rozpoczynaja naukę drugiego języka obcego - j. niemieckiego.
W klasie 3 dzieci zaczynają naukę informatyki. Zajęcia ruchowe w klasach 1-3 prowadzone są przez nauczycieli WF. Uczniowie klas 1-3 mają zabezpieczona opiekę logopedy i pedagoga.
Świetlica szkolna czynna w godzinach od 7,30 do 15,30 Dzieci uczęszczające do swietlicy rozwijają swoje zainteresowania plasyczne muzyczne i informatyczne.
W soboty organizowane są dodatkowe zajęcia: rekreacyjno-ruchowe, muzyczno-teatralne, informatyczne i z j angielskiego.
Nasza oferta
dla zorganizowanych grup młodzieży


Szkoła położona jest w bliskim sąsiedztwie obiektów sportowych: skoczni narciarskich, Centralnego Ośrodka Sportu, stoku na Nosalu. Jest dobrym punktem wypadowym w Tatry; do stacji kolejki w Kuźnicach idzie się ze szkoły ok. 15 minut.

W okresach wolnych od nauki wykorzystywana jest jako obiekt schroniskowy i kolonijny. W budynku są dobre warunki sanitarne możemy przyjąć grupy liczące do 100 osób. Przy szkole urządzone zostały boiska sportowe do piłki ręcznej i do koszykówki.

Budynek szkoły wybudowany w latach 1948 -1952 ma ciekawą bryłę architektoniczną Projektowany przez Stanisława Terleckiego nawiązuje swoim kształtem do stylu zakopiańskiego. Pierwotnie dach budynku pokryty był gontem. Po pożarze w 1983 roku został pokryty blachą.

budynek szkoły
Występ przedszkolaków
Zajęcia w pracowni komputerowej
szkolny plac zabaw
<